Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
  

O nás

Kaliareň v Gbeloch bola založená v roku 1988 ako podniková kaliareň spoločnosti NAFTA, koncernový podnik, špecializujúci sa na ťažbu ropy, prevádzku podzemných zásobníkov plynu, strojárenskú výrobu a stavebno-montážnu činnosť. V podnikovej kaliarni sa tepelne spracovávali prevažne oceľové diely pre vrtné a ťažobné zariadenia.

Po roku 2004 začala kaliareň spolupracovať s firmou HPM TEC, s.r.o. v oblasti tepelného spracovania stavebných skrutiek. V roku 2006 spoločnosť HPM KOVO a.s. kaliareň odkúpila prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti HPM HEAT SK, s.r.o. V roku 2008 sme investovali do novej kaliacej linky HSH , vybudovali metalografické laboratórium a zaviedli systém kontroly kvality podľa ISO 9001.

V roku 2018 sme modernizovali metalografické laboratórium, zautomatizovali prípravu metalografických vzoriek a merania tvrdosti. V roku 2019 sme dokončili výstavbu novej výrobnej haly a zakúpili  novú viacúčelovú modernú linku IPSEN s hmotnosťou vsádzky 1500kg.

K stahnutiu